Kas on olemas üle-raviaine antibiootikume?

Kuigi antibiootiliste omadustega paikseid tooteid saab osta ilma retseptita, ei ole Ameerika Ühendriikides lubatud kasutada riigisiseseks kasutamiseks mõeldud üle-vastaseid antibiootikume. Teised riigid järgivad erinevaid tavasid ja lubavad teatud antibiootikume ilma retseptita osta, kuid kõige tugevamad ravimid ei ole üldiselt kunagi kättesaadavad üle ravipedaja. Enamiku antibiootikumide piirangute peamine põhjus on antibiootikumi ülekasutamise ja väärkasutuse vältimine, ebavajalike kõrvaltoimete piiramine ja antibiootikumiresistentsuse esilekutsumine bakterites.

Antibiootikumid on kasulikud ainult bakteriaalsete infektsioonide raviks, nagu näiteks streptokokk või tuberkuloos. Nad ei ole viiruslike infektsioonide, nagu näiteks nohu ja gripi, käsitlemisel kasulikud. Kuid tarbijad ei mõista alati viiruste ja bakterite vahelisi erinevusi ning püüavad sageli osta ja kasutada antibiootikume, kui nad kannatavad viirusnakkustest.

Kõik need ravimid töötavad bakterite rünnaku ja tapmise või nõrgenemisega, kuid see protsess ei ole kunagi täiuslik, ja mitte kõik antibiootikumiga kokku puutuvad bakterid surevad. Tavaliselt on antibiootikumi saanud patsiendi immuunsüsteem suuteline töö lõpetama ja antibiootikumiresistentsed bakterid jäävad ellu.

Iga kord, kui kasutatakse antibiootikumi, on siiski mõni võimalus, et ravimi resistentsed bakterid säilivad. Seejärel saavad need bakterid oma immuunsuse edasi anda oma järglastele ja lõpuks kogu bakterite populatsioon on kas resistentsed või immuunsed antibiootikumide suhtes, mis mõnikord olid selle vastu tõhusad. Ameerika Ühendriikides on piiratud antibiootikumide leviku piiramine, et vähendada bakterite antibiootikumiresistentsuse tekkimise kiirust.

Tõsised kõrvaltoimed võivad ilmneda ka antibiootikumide kasutamisel. Kuna antibiootikumid on sisuliselt toksiinid, kahjustavad nad bakteriaalse infektsiooni vastu otseselt inimese keha. Antibiootikumid on formuleeritud nii, et nad teevad nakkuse eemaldamiseks piisavalt baktereid, kuid ei kahjusta inimesi püsivalt, kuid antibiootikumide kasutamisega kaasnevad endiselt riskid. Näiteks normaalne inimkeha sisaldab sümbiootiliste mikroobide populatsioone, eelkõige seedetrakt, ja antibiootikumid suudavad need tappa, põhjustades sooleärritust.

Temaatilised antibiootikumid on erand üldisest USA-s olevate antibiootikumide ülekandmisest. Kuna nad toimivad enamasti väljaspool keha, võivad need antibiootikumid olla palju tugevamad kui need, mida võetakse sisemiselt, ja kõrvaltoimed on vähem probleemiks. Neid paikselt manustatavaid antibiootikume ei tohi kunagi manustada sisemiselt.