Kuidas ma saaksin oma lapsele küüntevalu vähendada?

Paljud väikelapsed on ebamugavad, kui nad on hammustamisel. Mõned töötavad madala palavikuga ja neil on eredad punased põsed. Teist korda, kui võite lapsele teada anda, on tema ärritatavus, ekstra drooling või kui te põete, võite märgata oma niplile väga valulikku klambrit. Praktiliselt on palju näpunäiteid, kuidas vähendada väikelaste tekkevalu. Tavaliselt nendest nõuannetest leiate meetodi või kaks, mida teie laps kõige rohkem eelistab.

Mõned emasloomad leiavad, et lapse hooldamine sagedamini aitab vähendada valu tekkimist. Võite kergesti saada beebi, et lõpetada hammustamine, tuues lapse rinda kinni, kui ta kinni hoiab, siis peab ta avama oma suu, et hingata. Kuna lapsed saavad mitte ainult ülalpidamist, vaid ka mugavust põetamisest, mõni lisa toitumine või mõni imetamise hetk võib oluliselt vähendada mõnedel imikutel toimuvaid valu.

Muudel imikutel on vaja midagi närida, et vähendada valu hambumusest. Sel eesmärgil saate kasutada mitut poodi ostetud teetterit. Mõned on vedelad ja neid saab külmutada. Külma asjad aitavad tihti valu vähendada, kuna need aitavad igemeid tuimastada. Sa pead olema eriti ettevaatlik, kui lapsel juba on hambad. Nad võivad hammustada geeli või vedelikuga täidetud teetrite välisseina ja ka pacifiersi kaudu. Kindlasti visake ära kõik, mida laps õnnestub.

Teine meetod, mis kasutab ära külma kasutamist, on külmutamine niiske puhastuslapid, et laps närida, et vähendada hammaste valu. Hoidke neid kilekottidesse nii, et need oleksid sanitaarsed ja ei võtaks seda “sügavkülmiku” või sügavkülma põlemise maitset. Korrapäraselt vahetage puhastuslapid iga paari päeva tagant uutega ja laske lapsel ainult külmutatud ühe närida. Veenduge, et peske uuesti enne selle uuesti külmutamist.

Mõned lapsed aitavad natuke kummimassaaži, et vähendada tüvevalu. Puhta käega hõõruge igemete ülaosale sõrme ja avaldage vähese rõhu iga tekkiva hamba või paistes kummiga. Võite ka natuke jää hõõruda, kuid kindlasti hoidke seda kinni, nii et laps ei hiilib. Külma veega pudeli jook võib samuti aidata pisut valu või sippi tassi, kui laps ei võta pudeleid. Kui teie laps toidetakse ainult rinnaga, võite selle asemel pakkuda külmutatud rinnapiima.

Mõned inimesed eelistavad kasutada aktuaalseid analgeetikume nagu Orajel®. Need võivad kõige paremini toimida enne, kui laps on öösel valmis magama jääma või magama jääma. Süvendamine kipub muutma need ebaefektiivseks 10-30 minuti jooksul, kuid lühiajalise leevenduse pakkumine võib olla just asi, mida on vaja, et vähendada soontevalu pikkust, et laps magaks.

Kui laps on tõesti ebamugav, ei ole vaja ebamugavust pikendada, kui eespool kirjeldatud meetodid ei tööta. Väikelaste atsetaminofeeni või ibuprofeeni kasutamine võib märkimisväärselt vähendada valu ja parandada õnnelikumat lapsi. See võib vähendada ka väikest palavikku, mida laps võib süstimise tõttu läbi viia. Nagu laps kasvab, on harjunud pigistama, hakkavad nad tavaliselt vähem ebamugavust tekitama. Tavaliselt esineb esimesel ja teisel aastal, kui valu tekib kõige tõenäolisemalt. Teiselt poolt näib, et mõned lapsed näivad läbimõõduga faasi läbi minimaalset ebamugavust ja neid võib lihtsalt vaja hoida, häirida või kaunistada.