Kuidas ma saan vabastada tinnitus?

Tinnitus on inimese sisestatud helisid, mõnikord ööpäevaringselt, mis võib oluliselt häirida inimese elu naudingut. Kuulatud heli võib helistades või suminates kõrvadesse ja need on tavaliselt hämargid ja raskesti eiratud. Tingimuseks on tihti seotud mõni kuulmiskaotus, mis muudab nende kõned keerukaks, sest välised mürad ei pruugi olla piisavad, et häirida neid, mida kuulete kõrva ääres. Tinnituse puhul on palju ravimeetodeid, millest paljud on rahuldavate tulemustega.

Tinnituse diagnoosimine on kõige vajalikum, et ravida kõige paremini. Mõnel juhul võib see põhjustada mööduvaid seisundeid nagu kõrvainfektsioonid, kõrvakalli blokeerimine või trauma. Kui põhjus on midagi kõrvapõletikku, ravib haigusseisund tavaliselt kõrvainfektsiooni puhastamist. Tinnitus, mis on põhjustatud kõrva traumaatilisest kahjustusest, peaks lõppema, kui vigastus on paranenud.

Inimesed, kellel on aneemia, terminebibulaarsed liigesed (TMJ) probleemid, kõrge vererõhk, arterite kõvenemine või kilpnääre madal tase, võivad samuti esineda tinnitust. Jällegi võivad need seisundid, kui neid kontrollida, aidata helide juhtimist. Mõnel juhul vähendavad või kõrvaldavad haigusseisund täielikult.

Harvadel juhtudel võib tinnitus, eriti kui seda saab kuulata uuriva arsti poolt (nn objektiivne tinnitus), näidata väikest kasvajat veresoontes või aneurüsmi. Kuna selle seisundi olemasolu on väike, peaks diagnoosimist tegema kõrva-, nina-, kõri- (otolaringoloogia) spetsialist. Neid tingimusi saab seejärel lahendada.

Kui diagnoos tehakse ja sageli ei esine spetsiifilist põhjust, võib ravi alata. Kuulmiskahjustustega inimestel võib kuuldeaparaatide kasutamine maailma kõikumisi muuta. Võimalus häälestada sisemine heli ja keskenduda välisilmetele aitab mõnedel inimestel oluliselt. Teine tavaline tinnituse ravi on maskeerimine.

Maskimine on võimalus paljastada kõrvad teistele tausttele või ümbritsevatele helidele nii, et nad saaksid vähem tähelepanu pöörata või häält häält korrata. Võib kasutada erinevaid helisid. Jooksuv vesi on populaarne valik, sest paljud teatavad, et see seisund on duaalsel ajal parem. Maskimist saab teha kas alati, kui mängitakse madala helitugevusega taustaid või kasutate kõrvaklappe. Mõned inimesed kuulavad raadiojaama öösel kõrvaklappidega või lihtsalt hoiavad raadiot häälestatud staatilisele jaamale, et müra ära hoida.

Mõned ravimid on saadaval tinnitusravi kannatajatele, kelle maskeerimine ei aita. Kõige tõhusam neist on Xanax®, rahustav vahend. Selle ravimi kasutamise puuduseks on see, et keha võib kiiresti sellele sõltuvusse jõuda. Selle asemel võivad mõned bipolaarsetes tingimustes kasutatavad ravimid, mis kaitsevad haigushooge, võivad vähendada tinnitust või muuta see tolerantsemaks. Antihistamiinikumid võivad mõnikord olla tõhusad ka.

Tinnitus on üks operatsioon, kuid enamasti peetakse seda viimase võimalusena, sest see on ainult umbes 50% edukuse määr. Selles operatsioonis on kuulmisnärvi jagatud kaheks, mis võib vähendada eriti valjuid helisid. Tavaliselt viiakse operatsioon läbi siis, kui tinnitus on põhjustatud kahjustustest.

Inimestel, kellel on tinnitus, soovitatakse suitsetamisest loobuda, sest see võib suurendada müra ja parandada seisundi halvenemist. Paljude jaoks tuleb aspiriini rangelt vältida, kuna see võib põhjustada haigusseisundi. Tegelikult, kui te võtate pärast aspiriini võtmist oma kõrvu, ei tohi te seda uuesti võtta, kuni olete arstiga rääkinud.

Tinnitusel on mitmeid tugiravimeid, mis võiksid aidata leevendust. Kindlasti võib aidata õppida lõõgastust ja meditatiivseid võtteid, nagu ka harjutusi, nagu joogat või Tai Chi. Mõned inimesed saavad kasu biofeedbackest või hüpnoosist. Teised vannuvad akupunktuuriga. Kui teil on selle haigusseisundi tekkimine, küsige lisaks tavapärasele meditsiinilisele abile ka arsti nõuandeid nende alternatiivsete ravimeetodite kohta.