Kuidas ma tunnen tarude tekkimist allergilisest reaktsioonist?

Aroomi tekkimine allergilise reaktsiooni tagajärjel võib põhjustada punaseid, plekkivaid plekke kõikjal nahas või ainult teatud osades, nagu kaelas või kätes. Allergilise reaktsiooni tarude äratundmine võib olla väga kasulik, kui otsustada, kas isik tegelikult kannatab allergiate all, mis on esimene samm allergiliste reaktsioonide ravimisel. Paljud allergilised reaktsioonid võivad põhjustada naha nõgestõbi, mis võib kujuneda erineva kujuga ja millel on sageli iga kord sama värv. Harilikult on lööve sageli ekslikult leotatud, kuid nende tõstetud löögid on selgelt erinevad.

Kui põletikulise ja punase nahaga lööve ilmneb otsekohe pärast teatud toidu söömist, on tõenäoliselt tegemist allergilise reaktsiooniga. See on esimene samm allergiliste reaktsioonide indikaatorite tuvastamiseks, sest lööbed võivad paljudel inimestel kipuvad moodustama aroomi hetked. Õde võib tekkida naha peal ja on tingitud mitmest immuunsüsteemi rünnaku protsessist, mis toimub kehas, kaitstes ennast allergilisest ainest. Need tarud on tihtipeale väikesed ja esinevad puuküpsetes, kuid mõned närised võivad ilmneda eraldi ja muutuda väga suurteks, olenevalt allergilise reaktsiooni tõsidusest.

Kui inimene tarbib teatud toitu või toodet või kui ta puutub kokku teatud ainega keskkonnas, võib esineda mitmeid allergilisi reaktsioone. Kõige sagedamini esinev allergiline reaktsioon, mis on kiiresti märgatav, on nõgestõbi, mis on kokku puutunud nahale ja tekitavad sügelust ja põletikku. Toidust või ainest tingitud allergilise reaktsiooni indikaatorite identifitseerimine toimub tavaliselt naha uurimisega ja nägemisega, kas naha pealmisel kihil on tekkinud ümmargused punnid. Need ülestõstemehad on lööve, need muutuvad sügelevad ja võivad mõnikord paisuda suuremate ümmarguste pistmistest.

Erinevate aedade suurus on iga üksikisiku jaoks erinev ja sõltuvalt allergilise reaktsiooni tõsidusest võib see olla nii väike kui riisi tera või sama suur kui plaat. Samuti võib närisid tuvastada nende mõnevõrra eristuva värvina, kuna tarude keskosa on sageli kahvatu, võttes individuaalse naha toonini heledama värvuse. Iga nahapiirkonna ümbermõõt nahas muutub punaseks ja lehtede kriimustamisel levib punetus. Parim on mitte kriimustada, kuigi see võib avastada taru ja luua haava, mis võib viia nakkuse tekkimiseni.