Kuidas ravitakse õlavarrebipiirkonda?

Lülisamba murd tekib siis, kui ulna, mis on käsivarre luu, puruneb löögi, keerdumise või muu jõu kasutamise tõttu. Lülisamba murdude ravi varieerub sõltuvalt luumurdude raskusest ja tüübist, samuti patsiendi vanusest ja üldisest tervislikkusest. Sellise vigastuse kohese esmaabi jaoks on RICE-ravi või puhkus, jää, pakkimine ja tõus, kuid kui luumurrega tekib samaaegselt luumurd, tuleb see kõigepealt hoolitseda.

Väiksemateks luumurdudeks, mida mõnikord nimetatakse juuksepaksumurdudeks, võib mõnikord ravida ainult RICE-raviga. Väga väikesed õlavarreluu vigastused võivad paraneda nende endi poolt piisavalt aega ja puhata, kuid patsient peab olema ettevaatlik, et kahjustus võimalikult palju hajuks ravimisprotsessi ajal. Seda saab teha koos valamise rakendamisega, kuigi libisemine võib olla piisav, et hoida kätt liikumatuks, kui luuüli murd on piisavalt väike. Suuremad luumurrud nõuavad immobiliseerimist kõva valuga, mis takistab küünarvarre liikumist ja samuti vigastusi juhuslike mõjude eest.

Kui luumurd on tõsine, tuleb luud parandada kirurgiliselt. See kehtib eriti siis, kui luud purunevad läbi naha, kuna tuleb uurida verejooksu ja pehmete kudede kahjustust. Närvide ja ümbritsevate pehmete kudede kahjustused tuleb võimaluse korral parandada ja kondid tuleb kruvide ja kruvide abil stabiliseerida. Need vigastused on tavaliselt üsna valusad ja taastumise aeg võib olla ulatuslik. Patsient kaotab liikumise ulatust ja tugevust kahjustatud armil, nii et füsioteraapia on vajalik pärast piisavat paranemisaega kahjustusele.

Monteggia murd on luuüli murde tüüp, kus ka ulna võib ka liikuda. Dislokatsioon tuleb lisaks luu purustamisele tegeleda, tavaliselt kirurgiliselt. Selle vigastuse taastamise aeg on ilmselt kõige pikem ja kätt tuleb pikemaks ajaks immobiliseerida. Monteggia murd on sageli langus, mille käigus patsient kaldus küünarliigesele, muutes luu normaalseks. Sellise vigastuse korral võivad kokkupõrked tõenäoliselt vigastada ning taastumine hõlmab sidemete tugevdamist.