Kuidas valida gastriidi parim ravimtaim?

Gastriit põhjustab maovähi põletikku ja ärritust liigse maohappekahjustuse tõttu. Seal on mitmesuguseid ravimeid, mida võite gastriidi leevendamiseks võtta. Need ravimid võivad aga põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid, nii et paljud inimesed püüavad gastriiti ravida koos taimsete ravimitega. Gastriidi taimne ravi keskendub sümptomite leevendamisele ja vähendab ja kaitseb ärritust ja põletikku. Ühised valikud hõlmavad kummelit, ingverit ja lagritsat ning mitmesuguseid muid kergesti kättesaadavaid maitsetaimi.

Selle seisundi sümptomiteks on puhitus, iiveldus ja seedehäired. Gastriiti põhjustavad mitmed ärritajad, sealhulgas bakterid, ravimid nagu mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAIDid) ja stress. Samuti on tihtipeale seotud alkohol ja toitumine ning neid tegureid tuleks muuta koos ravimtaimede võtmisega, et suurendada nende efektiivsust ja aidata vähendada gastriidi esinemist. Enamik gastriidi taimseid ravimeid on tee kujul, kuigi on olemas ka tabletid, pulbrid ja siirupid. Ükskõik milline taimne ravi, mida te valite, peate kõigepealt oma arstiga ühendust võtma.

Kummel on populaarne valik kui gastriidi taimne ravi. Köögiviljade lilled kasutatakse kummelina põletikuvastaseks ja antibakteriaalseks aineks. See aitab parandada limaskestade membraane, mis on happe liigsest kahjustunud ja aitab vältida edasist ärritust. See ravim on kasulik ka seotud sümptomite, sealhulgas valu ja seedehäirete leevendamisel, samuti võib vähendada gaasi soolestikku, vähendades puhitus.

Teine tavaline gastriidi taimne ravim on ingver. Tableti või tee sisse võetuna on ingver naturaalne põletikuvastane, antibakteriaalne aine ja antibiootikum. Nii mao kui ka soolestiku põletikulise kudede taastamine ja paranemine võib aidata gaasi vähendada. Kui te olete oma gastriidiga väga ebameeldiv, võib ingver olla hea valik, sest seda kasutatakse sageli looduslikes antinauseant-ravimites. Ingver võib aidata ka rasvade seedimist, aidates seedetrakti toimimist tõhusamalt.

Narkoidaalsete põletikuvastaste ravimite võtmisel põhjustatud gastriidi sageli valitud ravimtaimede raviks on lagrits. See aitab vähendada limaskesta vooderdist põhjustatud ärritust ja aitab kaitsta edasiste kahjustuste eest. Kui soovite oma sümptomite leevendamiseks võtta, valige siiski deglütsürriseeritud (DHL) versioon, vastasel juhul võib see suhelda teiste teie kasutatavate ravimitega. Lagritsahooldused on saadaval närimis vormis.

On mitmeid muid võimalusi, mida saate valida gastriidi taimede raviks. Jõhvikasvatus on tavaline valik, kui teie gastriit on põhjustatud bakteritest, kuna see võib pärssida selliste bakterite nagu Helicobacter pylori kasvu. Piparmünt võib olla kasulik sümptomite leevendamisel, sealhulgas seedehäired ja iiveldus. Põõsasjuur ja libedad kuklid toimivad rakuliste vormidena, mis aitavad limaskesta vooderdamist katta ja kaitsta. Lõpuks võib kaneel leevendada gastriidi sümptomeid ja töötada ka antimikroobsete ainetena, muutes selle kasulikuks bakterite nagu E. coli vastu.